Má touha

Má touha

Příspěvekod Marrtinek477 » 18 čer 2019 07:15

Strašně bych si přál navštívit Albánii. Má někdo zkušenosti? Rád bych teda jel i s dítětem a manželkou (by mě zabila, kdybych ji nechal doma). Ale! Zajímalo by mě, jak je to s bezpečností v této zemi, zda je to jako rodinná dovolená vhodné - hodně by jsme chtěli po Albánii cestovat. Viděl jsem nějaké fotky od holek ze "sjetsvět" a naprosto mě tato země okouzlila. Prosím teda, kdo máte zkušenosti, podělte se, budu velmi rád. Co cestovní pojištění do této země? Mám pojištění na platební kartě, stačí to - tuším, že to mám nějak do 1,5milionu, manželka má to samé. Díval jsem se na srovnator.cz a ceny jsou od docela rozumných, po vyšší. Otázka je, jestli potřebuji pojištění odpovědnosti do této země. A co úrazové pojištění?
Jinak by jsme určitě chtěli jet na vlastní pěst, ideálně vlastním autem. Děkuji všem za reakce :)
Marrtinek477

Re: Má touha

Příspěvekod Kejml » 01 zář 2019 20:47

Ahoj,

ano, s Albánií máme spoustu zkušeností. Dokonce přímo já osobně. Byl jsem tam už několikrát a tuto zemi můžu jen doporučit.

Albánie je skvělá, krásná, plná skvělých lidí, vynikajícího jídla, pití, koupání, ale i krásných hor. Co se týká pojištění, tak nějak z principu se radši pojišťuju vždycky a všude. A co jsem slyšel od pár lidí jejich osobní zkušenosti, tak na pojištění na platení kartě nespoléhám a pojišťuju se raději u renomovaných pojišťoven, jako je např. AXA – na webu máme v právé části mezi bannery odkaz na jejich pojištění s 50% slevou: http://www.jdoqocy.com/click-7859273-12 ... 7295276000.

V Albánii je podle mě bezpečně, stejně jako u nás, jen musí člověk (jako ostatně i všude jinde, včetně ČR) dodržat nějaká základní pravidla, zbytečně moc neupozorňovat na drahé věci nebo že má hodně peněz apod. Byl jsem v Albánii už 3x nebo 4x a nikdy jsem se nesetkal s žádným problémem nebo se neocitl v situaci, kdy bych se cítil nebezpečně...

Máme ji sjetou shora až dolů kousek za město Ksamil, kde už je naproti vidět v celé své kráse Řecký ostrov Korfu. Krásný bílý písek na plážích, blankytné moře jako někde v Karibiku, ceny jídla i služeb min. poloviční, spíš dost často třetinové, než u nás, samozřejmě jak kde a v turistických centrech jsou vyšší, služby jsou řekl bych lepší, jídlo, pití, káva atd. naprosto super. Takže asi tak. :-)

Užijte si Albánii, jestli už jste tam teda mezi tím nebyli a mějte se hezky,

Kamil
Kejml
Administrátor

Zpět na Albánie