Jaké auto zvolit na opravdu dlouhou cestu ?

Jaké auto zvolit na opravdu dlouhou cestu ?

Příspěvekod Zajda » 02 bře 2018 21:27

Zdravím!
Jsem fotograf, začínající spisovatel a hlavně začínající dobrodruh, který chce poznat svět.

Potřeboval bych od Vás poradit jaké auto zvolit na roční až dvouroční cestu Evropou začínající:

z Prahy přes Německo (jen projet) - Dánsko - kousek Švédskem do Norsko a to celé prozkoumat,
pak Finskem (jen pár zastávek) dolů,
přejet do Estonska -> Lotyšsko -> Litvy -> Poslko -> Slovensko (nevím jestli to riskovat přes Ukrajinu) -> Madarsko -> Srbsko -> Makedonii -> Albánii do Řecka a cíl jsou Athény

Zpáteční cesta povede přes Itálii (opět trajekt) -> možná kousek Francií a pak Rakousko a domůůů !

Původně jsem chtěl tuto cestu dát stopem/pěšky/vlakem, ale už jen kvůli krásám všech zemí.

Chtěl bych se pokusit zkombinovat komfort se spotřebou a zároven, aby to auto nevypadalo jako Fiat Multipla :D :D :D aspon v rámci mezí, samozřejmě to nebude BMW , ale chápete :)

Předem moc děkuji :))
Zajda

Re: Jaké auto zvolit na opravdu dlouhou cestu ?

Příspěvekod Kejml » 11 bře 2018 17:28

To zní jako skvělý plán! A jaké auto by to tak zhruba mělo být, osobní nebo dodávka? Já osobně bych na takovou cestu šel rozhodně do něčeho jako VW Multivan nebo Caravelle, případně Mercedes Viano a z těch levnějších, ale pořád dobrých, třeba Ford Transit, Fiat Ducato nebo třeba Renault Trafic, kterým jsme byli předloni v Norsku a byl taky super. Hodně záleží, co od toho člověk očekává, jestli v tom chce i spávat, vařit atd. a nebo mu jde jen o spotřebu atd...
Kejml
Administrátor

Zpět na RŮZNÝ POKEC