S jakým zavazadlem cestujete raději? S batohem nebo kufrem?

S jakým zavazadlem cestujete raději? S batohem nebo kufrem?

Příspěvekod Kejml » 06 pro 2016 12:55

Které zavazadlo s sebou berete na cesty raději a které vám přijde praktičtější a z jakého důvodu?

Považujete lidi s kufrem za typické turisty a nebo podle vás mohou být i cestovatelé?
Kejml
Administrátor

Re: S jakým zavazadlem cestujete raději? S batohem nebo kufr

Příspěvekod honzaj. » 10 úno 2018 23:12

S kufrem jede někdo kdo bude spinkat každý večer ve stejném hotelu, tudíž turista - ne cestovatel. Nedokážu si představit nikoho s kufrem cestovat po horách například :lol:
honzaj.

Re: S jakým zavazadlem cestujete raději? S batohem nebo kufr

Příspěvekod Kejml » 12 úno 2018 11:17

Hehe, no po horách by to s kufrem bylo hodně složité, ale věřte, že i to jsem už viděl a zažil... :-) Dokonce se mě ptali dva naši klienti, kteří letěli do Peru a chtěli do džungle k indiánům, jestli to bude v pohodě, když budou mít kufry... A pak byli hrozně naštvaní, že nejenom že museli mít na zádech batohy, ale že dokonce museli tou džunglí jít kus cesty pěšky! :-D A to mi přitom říkali, jací jsou cestovatelé a dobrodruzi... :-D

Ten dotaz padnul, když jsem se pro našeho jednoho klienta vydal na novinářkou cestu do Tuniska, kam jsem vzal jejich kufr na otestování. Spali jsme každou noc v jiném hotelu a projeli celým Tuniskem od severu k jihu a bylo to naprosto v pohodě... A když jsem byl podruhé v Peru, tak jsem si říkal, že by to tam s kufrem šlo dát asi bez problému taky – jen by si stačilo do kufru s sebou vzít ještě nějaký 35l batoh na takové to každodenní pobíhání někde po výletech atd. Stejně i když člověk jede s velkou krosnou, tak ta nakonec zůstane někde ve storage roomu na hostelu a člověk pobíhá někde jen s menším batůžkem.

Samozřejmě pokud se člověk chystá vysloveně jen trekovat a přesouvat se pěšky z místa na místo, pak by to byla vysloveně blbost a batoh je nezbytná věc. :-)
Kejml
Administrátor

Zpět na RŮZNÝ POKEC